Ana Sayfa Genel Haber Arşivi ARTVİN Tanıtım Günleri 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde yapıldı…

ARTVİN Tanıtım Günleri 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde yapıldı…

1931

ARTVİN Tanıtım Günleri 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde yapıldı…

Artvin tanıtım günleri, İstanbul’da Artvin kökenli Vakıf, dernek ve federasyonların organizasyonu ile 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde Eyüp/Feshane’de yapıldı. Artvinliler ve Karadenizlilerin yanı sıra tüm İstanbullular Feshane’ye yoğun olarak akın ettiler.

Feshane’de, Artvin valiliği, Kaymakamlıklar, Belediyeler, çeşitli kamu kurumları, STK’lar, yerel ve yöresel (Karadeniz) işletmeler stantlarını açtılar. Tanıtım günlerinde, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanında Artvin yöresi yerel mutfak ürünlerin satıldığı stantlar da ilgi odağı oldu. Göze ve mideye hitap eden stantlar, en hareketli ve kalabalık stantlar oldu.

Tanıtım günlerinin konser bölümünde; Funda Arar, Şükriye Tutkun, Bayar Şahin, İkizler (Soysal-Cemal), Yaşar Karaosmanoğlu, Macahela Yaşlılar Korosu, yöresel sanatçılar ve folklor ekipleri sahne aldılar.

https://www.high-endrolex.com/28

Macahel Vakfı, Ali Nihat Gökyiğit Vakfı ile yan yana tanıtım standı açtılar. Stantta bal satışlarının yanı sıra, Artvinden tanıtım  ve teşhir için getirilen damızlık saf kafkas arısı canlı kolonisi ziyaretçilere tanıtıldı. Macahel Vakfı standında, büyük bir ilgi odağı olan Saf Kafkas arısı canlı kolonisinin yanı sıra, yerel koleksiyon örnekleri, Macahel Dergileri ve çeşitli VTR sunumları yapıldı.  ilgi odağı oldu.

Macahel Vakfının standını, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İşadamı A.Nihat Gökyiğit, Turgut Gökyiğit, STK temsilcileri ve ziyaretçilerin odağı olan Macahel Vakfı standı, Macahel ve Artvin’in tanıtımına önemli katkıda bulundu.

Tanıtım günlerinde Şavşat düğünü ve Atabari rekor denemeleri yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş’ın Şavşat düğününde nikah kıyması ayrı bir renk kattı.