Ana Sayfa Genel Haber Arşivi Artvin Tanıtım Günleri

Artvin Tanıtım Günleri

1698

“Artvin Tanıtım Günleri” 10-13 Nisan tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Artvin Valiliği’nin desteği ve Ankara Artvin Kültür Yardımlaşma Derneği’nin öncülüğünde yapılan toplantı oldukça yoğun katılımla geçti.

Açılış toplantısına Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Artvin milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan, RTÜK başkanı Prof. Davut Dursun, Artvin Valisi Kemal Cirit, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve pek çok bürokrat katıldı.

Macahel Vakfını temsilen, Doç. Dr. Veysel Yılmaz, Salih Yıldız, Mehmet Cesur, Bahattin Sarı ve Yaşar Yıldırım açılış toplantısına katıldılar.

Macahel Vakfı “Borçka Kaymakamlığı Standı”nda Macahel’e ilişkin afişler astı. Dergi ve broşürler sergilendi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği stanttaki tüm dokümanlar kısa sürede tükendi. Protokol üyelerinin ziyaret ettiği stantta, macahel afişleri ilgi gördü.

Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ile Vakıf temsilcileri arasında Macahel’e ilişkin değişik konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Sıcak bir ortama geçen görüşmenin ardında Macahel Festivalinin ortaklaşa düzenlenmesi ve uluslararası ortak bir proje geliştirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantı akşamında Macahel heyeti, Prof. Dr. Davut Dursun’un daveti üzerine RTÜK ziyaretinde bulundu ve Başkanın verdiği akşam yemeğine katıldı.