Ana Sayfa Güncel Haberler Geleneksel 3. Macahel Vakfı İftarı Camili muhtarlığı ev sahipliğinde yapıldı.

Geleneksel 3. Macahel Vakfı İftarı Camili muhtarlığı ev sahipliğinde yapıldı.

2215

Macahel Vakfının geleneksel hale getirdiği 3. Macahel Vakfı İftarı, 23 Haziran 2017 Cuma akşamı Camili, Maral, Uğur, Efeler, Kayalar ve Düzenli Köyü muhtarları ile beraber yapıldı. İftara 6 köyden bütün vatandaşlar davet edildi. İftara geniş katılım sağlanması için herkese genel SMS atılarak muhtarlıklar ve köy imamları vasıtasıyla tekrar tekrar duyuruldu. Ramazanın birlik, beraberlik ve kardeşliği fırsat bilerek yapılan iftar programı, Camili Muhtarı Altan Gülbin’in ev sahipliğinde, Camili Ortaokulu bahçesinin açık alanında yapıldı. Programa 350 kişinin katıldığı tahmin ediliyor.

 

İftar programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. İftar yemeğinden sonra yemek duası yapıldı. Macahel Vakfı adına açılış konuşmasını Başkan Yardımcısı Bahattin Sarı yaptı. Bahattin Sarı yaptığı konuşmada, başta Kaymakam olmak üzere, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek ve iftara katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Artvin Vali Yardımcı Vekili ve Borçka Kaymakamı​ Ertuğrul Örnek, kısa bir konuşma yaptı. Artvin Valisinin selamı olduğunu ve bir cenaze dolayısıyla katılamadığını aktardı. Kaymakam Ertuğrul Örnek konuşmasında; Macahel’de olmaktan keyif aldığını, Macahel’in çok özel bir yer olduğunu Macahel halkının bu tür birlik ve beraberlikle Artvin adına öncü olduğunu söyledi. Gelecek olan Ramazan Bayramının herkese huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek’in iftar programındaki sempatik ve sıcak tavırları ön plana çıktı. Herkesle tek tek tokalaştı ve sohbet etti. Özellikle yaşlılarla ve çocuklarla özel olarak ilgilendi. Camili meydanında Kaymakamlığın yaptırdığı çocuk parkı için teşekkür etmeye gelen çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafları çektirdi. Çocuklarla yapılan duygusal diyaloglarda ne kadar yerinde bir hizmet yapıldığı bir kez daha ortaya çıktı. Kaymakam, ayrıca köylerdeki şikayet ve talepleri tek tek dinledi.

Macahel Vakfı Başkanı Süleyman Köse,  Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek’e 16. Saf Kafkas Arı ve Bal Festivali ile ilgili Artvin Valisi ile yaptıkları görüşmeyi anlattı. Festival program içeriği ve yönetimi ile beraber çalışma yapılması karar verildi. Festival davetiyesinin tasarımı konusunda karşılıklı mail yoluyla çalışma yapılması ve davetiyenin son şeklinin Kaymakam tarafından onaylanması benimsendi. Kaymakamla gece geç saatlere kadar sohbet edildi ve tekrarının nasip olması duasıyla ayrıldılar.

İftara davetli olan Artvin Valisi, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Şavşat Merkez İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Feramuz Çelik’in 95 yaşındaki babası Mustafa Çelik’in cenaze törenine katılması sebebiyle iftar programına katılamadı.

İftar programına; AK Parti İlçe Başkanı Şükrü ERTÜRK, Artvin Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek katıldılar.​ Macahel Vakfı yönetim kurulu adına ise; Macahel Vakfı Başkanı Süleyman KÖSE, Başkan Yardımcısı Bahattin SARI, Genel Sekreter Hacer YILDIZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Özcan DALKIRAN ve Osman TİRYAKİ, Denetim Kurulu Üyesi Yaşar YILDIRIM katıldılar.