Ana Sayfa Güncel Haberler Geleneksel Macahel Vakfı İftarı Muhteşemdi.

Geleneksel Macahel Vakfı İftarı Muhteşemdi.

2064

Macahel Vakfının her Ramazan ayında geleneksel olarak tertip ettiği İftar programı, 3 Haziran 2017 Cumartesi akşamı Bahçelievler Olimpik Düğün Tesislerinin açık alanında geniş katılımlı bir organizasyonla yapıldı.

Bahçelievler Olimpik Düğün tesislerinde, adlarının gizli kalmasını isteyen Macahelli hayırseverler sponsorluğunda yapılan iftar programına yoğun bir ilgi vardı.

İftar programına Bahçelievler Müftülüğü Şube Müdürü Ramis KOÇ’un Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlandı. İftarda ikramından sonra yemek duası yapıldı.

İftardan sonra Vakıf Başkanı Süleyman KÖSE yaptığı konuşmada; Ramazan ayının önemine işaret ederek, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun Ramazan ayından sonra da devam etmesi gerektiğini, ihtiyaç sahiplerine yardımın, onların üzerimizdeki hakkı olduğu bilinciyle yapmamız gerektiğini vurguladı. İftar için Olimpik Düğün Tesisleri açık alanı tahsis eden Erkan ÖZAYDIN’a ve isimlerinin gizli kalmasını isteyen iftar sponsorlarına teşekkür etti. 23 Haziranda Macahel Camili’de yine hayırseverlerin sponsorluğuna bir iftar organizasyonun yapılacağını duyurdu.

Vakıf faaliyetlerine de kısaca değinen Başkan, öğrencilere verilen burslar ve Ramazanda dağıtılan erzaklar konusunda da bilgiler verdi. 26 Ağustos 2017 tarihinde Macahel’de yapılacak 16. Saf Kafkas Arı ve Bal Festivaline bütün katılımcıları davet etti. Konuşmasını Ramazan ayının feyzinden, bereketinden istifade etme dilekleriyle tamamladı.

İstanbul Vali Yardımcısı ve Bahçelievler Kaymakam Vekili Sayın Osman ATEŞ misafirlere hitap etti. Yaptığı konuşmada; Vakıf yönetimine, mütevelli heyetine, bu organizasyona emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu tür organizasyonların kaynaşmaya vesile olduğunu, değerlerimize sahip çıkıp çocuklara aktarmak gerektiğini vurguladı.

İftar davetine başka programları nedeniyle katılamayan protokolün mesajları okundu. Katılımcılar alkışlarla karşılık verdiler.

Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA mesajında; “Sayın Süleyman Köse Macahel Vakfı Başkanı, Ramazan-ı Şerif ayının bereket, yardımlaşma, sevgi, saygı hoşgörü ayında, Birbirimizi daha çok sevdiğimiz, daha çok saydığımız, birbirimizin ihtiyaçlarına daha çok duyarlı olduğumuz bu mübarek günlerde davet ettiğiniz iftar programında gönül isterdi ki orucumuzu beraber açalım. Lakin daha önceden planlanmış Hopa Teşkilatımın iftarına katılmam gerektiğinden, davetinize icabet edemediğim için üzgünüm. Şahsınızda tüm davetlilere saygı ve sevgilerimi sunuyor hayırlı iftarlar diliyorum. Artvin’e ve Artvinli hemşerilerimize hizmette her daim yanınızda olacağımın bilinmesini istiyor şimdiden herkese bayramlar diliyorum. İsrafil KIŞLA”

Artvin Milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN; “Değerli Başkanım ve çok kıymetli Artvin Macahel Vakfı üyeleri; Göndermiş olduğunuz nazik davetinizi almış bulunmaktayım. Ankara’daki yoğun programlarım nedeni ile iftar yemeğinize katılamayacağımı üzülerek belirtir, inşallah gelecek sene birlikte olmak ümidiyle nezdinizde tüm hemşerilerime sevgi ve selamlarımı sunalarım. Hayırlı İftarlar…  Av.Uğur BAYRAKTUTAN”

24. Dönem Milletvekili Faik TUNAY; “Selam Aleyküm, Cumartesi kısmetse Suudi Arabistan da olacağım umre yapacağım. Çok teşekkür ederim nazik davet için. Allah niyetinizi kabul etsin tekrarını nasip etsin inşallah. Başka bir organizasyonda birlikte olmak duasıyla, Macahellilere selam ve saygılar. Faik Tunay”

İş adamı İsmet ACAR;  “Sayın Başkan, Macahelli hemşerilerimi gönülden seviyorum. Sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyarım. Ancak oruç tutamadığım için beş yıldan beri iftar davetlerine katılmama kararı almış olmam nedeniyle davetinize katılamayacağım. Tüm katılan hemşerilerime selam, sevgi ve saygılarımı iletmenizi istiyorum. İsmet ACAR”

İftar davetine icabet edemeyen Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU iftara katılmak istediğini ancak başka bir programı sebebiyle katılamayacağını, katılımcılara da selamlarını iletti.

Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Yakup DALKILIÇ başka bir programı olmasına rağmen iftardan sonra da olsa programa katılma nezaketinde bulunarak Macahel Vakfı nezdine katılımcıları onurlandırdı.

Macahel Vakfı İftar Programına teşrif eden diğer STK ve misafirler;
Macahel Vakfı Kurucuları, Mütevelli Heyeti Üyeleri, Önceki dönem Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Macahelli hemşehrilerimiz,
Bahçelievler İşletme ve İştirakler Müdürü Turgay ŞİMŞEK,
Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yüksel CESUR
Bereket Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan DURSUN
İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Kenan SATIR,
İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Sinan TEMİZ,
Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı Yılmaz MELEK,
Üzümlü Derneği Başkanı Yüksel MEYDAN,
Şenocak Derneği Başkanı Saim UZUN,
Yoncalı Derneği Başkanı Erkan DOĞAN,
Sebzeli Derneği Başkan Vekili (KARDEF yönetim kurulu üyesi) Ensar ŞİMŞEK,
ENGÜÇDER Başkanı Vahap KOÇAK,
Beylikdüzü Artvinliler Derneği Başkanı Namık Erkan GÖK,
Doğa Derneği Yönetim Kurulu ve İSARF Yönetim Kurulu üyesi Hasibe ÖZKAN,
Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Timuçin ATAYOĞLU,
İmerhev Vadisi temsilen Dursun KISA,
Dutlu Derneği Başkanı Temel EVBAŞI,
Çiftlik Köyü Derneği Başkan Vekili Yasin KOCA,
Artvinliler Hizmet Vakfı Önceki Başkanı Hakan BEKAR,
Gürcü Kültür Merkezi Yönetim Kurulu adına Hava AYDIN,
Mezarlıklar Müdür Yardımcısı Mine EMİRZADE,
Gazeteci yazar Engin ŞENOL,
Artvin 08 Dergisi imtiyaz Sahibi Ramazan BALCIOĞLU,
Macahel Gazetesi İmtiyaz sahibi gazeteci yazar Hayrettin YAVUZ
Sanatçımız Bayar ŞAHİN,
Müzisyen Nahit AKDEMİR,
Artvin Ansiklopedi Yazarı Mehmet ÖZAYDIN
Artvin ve Çevre illeri Derneği Yönetimi
Başakşehir Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Dr. Cumhur Çağrı GÖK,
Emekli Eğitimci Nadir ATAMAN,

Ayrıca Macahelli ve Macahel’e gönül veren iş adamları iftar programına katıldılar. İftar programı tasavvuf musikisi ve Semazen gösterisiyle devam etti. Katılımcılar organizasyonu yapan Macahel Vakfına teşekkür ettiler.