Ana Sayfa Genel Haber Arşivi İstanbul’daki Macahel’liler Piknikte Buluştu

İstanbul’daki Macahel’liler Piknikte Buluştu

2033


İstanbul’daki Macahel’liler Piknikte Buluştu…

Geleneksel Macahel pikniği 1 Haziran 2014 Pazar günü Çatalca Şıramendere  piknik alanında yapıldı. Olumsuz hava koşullarına rağmen katılımın yüksekliği sevindiriciydi. Günün erken saatlerinde başlayan piknikte, birlikte kahvaltı sofrasına oturan hemşehrilerimiz, demli çaylar ve leziz kahvaltılıklar eşliğinde sohbeti koyulttular. 

Kahvaltının ardından başlayan Akordeon, katılımcıların kanını kaynattı ve hep birlikte yöresel oyunlar oynandı. Coşkuyla oynanan oyunlar sonrasında kimileri dinlenip, sohbet ederek enerji toplarken; dinamizmini yitirmeyen her yaştan gençlerimiz voleybol oynayarak stres attılar.

Günün ilerleyen saatlerinde mangallar yakıldı ve hazırlanan yiyecekler birlikte tüketildi. Günün sürprizi, Hatice Sarı Aydın’ın yaptığı ve herkese ikram ettiği “Nağebi Cadi” oldu.

227 152

Yemeklerden sonra eğlenceye devam edildi. Karadeniz müziğinin usta yorumcusu Macahel’li Bayar Şahin’in, kızları ile gerçekleştirdiği mini dinleti, baştan sona büyük bir coşkuyla geçen pikniğin doruk noktasıydı.

Hep beraber içilen akşam çaylarının ardından piknik sona erdi. Katılımcılar, sonraki etkinliklerde tekrar bir araya gelme dilekleriyle vedalaşıp, piknik alanından ayrıldılar.

147 140

120 106

128 100

056 050 040