Ana Sayfa Güncel Haberler Macahel Vakfı Dayanışma Gecesi ve Kermesi coşkuyla yapıldı.

Macahel Vakfı Dayanışma Gecesi ve Kermesi coşkuyla yapıldı.

1776

Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın Macahelliler arasındaki birlik beraberliği pekiştirmek ve bursiyer öğrenciler için maddi kaynak sağlamak amacıyla düzenlediği Dayanışma Gecesi ve kermes büyük bir coşkuyla tamamlandı.
Macahellilerin ve Macahel dostlarının yoğun katılım sağladığı gece, 28 Nisan Cumartesi akşamı Bahçelievler – Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun kermesin açılışını yapmasıyla başladı. Sergi alanını gezen Belediye Başkanı kermesi düzenleyen Macahel Vakfı Hanımlar komitesi üyelerinden çalışmalar ve ürünler hakkında bilgi aldı.Açılışa katılanların yoğun ilgi gösterdikleri alanlardan biri de Macahelli kadınların hazırlamış olduğu yemek standı oldu. Macahel usulü hazırlanan yemekler hem konukların hem de Macahellilerin beğenisini kazandı.
Kermes açılışından sonra 19.30’ da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Dayanışma Gecesi etkinliklerine geçildi.
Macahel Vakfı Başkanı Süleyman KÖSE kısa bir hoşgeldin konuşması ile geceye katılanlara hitap etti. Vakıf başkanımızın konuşması sonrası Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA kürsüye geldi.
Konuşmasında Macahel Vakfının çalışmalarının bütün Sivil Toplum Kuruluşlar içinde örnek ve eşsiz olduğunu belirten İsrafil Kışla, Milletvekili İsrafil KIŞLA olarak vedalaştığını ancak bir Artvinli olarak Macahel Vakfıyla her zaman dayanışma içinde olacağını belirtti.
ERTOBA dans grubunun sahne aldığı gecede söylediği Karadeniz yöresi türkülerle tanınan Hülya Polat ve Macahel ile güçlü bağları olan, her geçen gün yurt düzeyinde başarılarına şahit olduğumuz Cemal – Soysal kardeşler gecemize katılanlara müzik ziyafeti sundular.
Macahelli Ressam Sevgi Ata tarafından yapılan yağlı boya tablo açık arttırma ile satışa sunuldu, yapılan açık arttırma sonucu tablo iş insanı, Macahel damadı Cenan Koçyiğit tarafından alındı. Tablonun satışından elde edilen gelir burs fonuna aktarıldı.
Bu gecemizde bizimle beraber olan, yer tahsisi konusunda bize büyük destekleri olan Bahçelievler Belediye Başkanı Sayın Osman DEVELİOĞLU’na, gecemize katılarak coşkumuzu paylaşan Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA ’ya, bizleri yalnız bırakmayan Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Yöneticilerine teşekkür ederiz.
Ve en büyük teşekkürümüz de kermesin düzenlenmesinde büyük emekleri bulunan Vakıf Hanımlar komisyonu üyelerine, onların emekleri olmasaydı vakfımızın 14 gün süren böyle bir kermesi gerçekleştirmesi neredeyse imkânsızdı.