Ana Sayfa Uncategorized MACAHEL VAKFI BURSİYERLERİ İLE BULUŞMA

MACAHEL VAKFI BURSİYERLERİ İLE BULUŞMA

695

Macahel Vakfı’ndan 2018-2019 eğitim öğretim yılında burs alan öğrencilerle 22 Haziran Cumartesi günü tekne gezi programı yapıldı.  Vakıf Yönetim Kurulunun da katıldığı program, bursiyer öğrencilerin Bahçelievler’deki Vakıf merkezine gelmesiyle başladı. Bursiyer öğrenciler birbirleriyle ve Vakıf Yönetim Kurulu ile tanışmasından sonra, Vakfın yaptığı faaliyet ve etkinlikler hakkında kısa bilgiler verildi.

Final sınavlarına denk gelen bursiyerlerin katılamadığı buluşmada, bu tür etkinliklerin ne kadar ihtiyaç olduğu öğrenciler arasında yaşanan sıcak diyalogda ortaya çıktı. Yönetim Kurulu tarafından, etkinliğe katılan tüm bursiyer öğrencilere tek tek söz verildi. Öğrenciler kendilerini tanıttıktan sonra, hayattaki hedefleri, sorunları, Vakfın ne tür faaliyet ve etkinlik yapması gerektiği konusundaki fikirleri soruldu. Yapılan çeşitli ikramlarla, samimi ortamda yapılan sohbet toplantısında, Vakıf yöneticileri tarafından bursiyerlere çeşitli tavsiyelerde bulunuldu, tecrübeler paylaşıldı.

İstanbul boğazının eşsiz güzellikleri ile yapılan tekne turu, bursiyer öğrenciler ve Vakıf Yönetim Kurulu, Gürcü horonuna katıldılar ve toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

BURSİYERİMİZİN KALEMİNDEN

Yapılan tekne gezisini bir Bursiyer arkadaşımızın kaleminden paylaşmak gerekirse;

Bugün Macahel Kültür-Eğitim ve Dayanışma Vakfı bursiyerleri olarak Vakıf Yönetimi ile bir araya geldik. Vakıfta ağırladık, Vakıf Yönetimi ile tanışma, kendimizi tanıtma ve fikirlerimizi paylaşma imkânı bulduk. Gerçekleştirdiğimiz ön tanışmanın sonrasında bizler için düzenlenen boğaz turu etkinliği için yola çıktık. Kısa bir yolculuğun ardından etkinlik alanına ulaştık. Burada yaptığımız toplantıda, Vakıf Yönetimimiz tek tek çalışmalarını anlatırken bizlere de düşüncelerimiz, sorunlarımız ve önerilerimiz konusunda söz hakkı verildi. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Birçok güzel fikrin doğduğu bu verimli toplantının ardından artık eğlenme vaktiydi… Eşsiz İstanbul boğazını yöremizin şarkılarıyla şenlendirdik. Tüm Vakıf yönetimimiz ve bursiyer arkadaşlarımızla şarkılar eşliğinde oyunlarımızı oynadık. Günü hatıra fotoğraflarıyla sonlandırdık.

Bu güzel etkinlik ve diğer tüm emekleri için başta Vakıf başkanımız Sayın Süleyman Köse ve tüm Vakıf Yönetimine gönülden teşekkür ederiz.

Nur Deniz Şahin
Yıldız Teknik Üniversitesi
Kimya Mühendisliği Öğrencisi