Ana Sayfa Futbol Turnuvası Geleneksel Futbol Turnuvası Şirinevler’de Başladı…

Geleneksel Futbol Turnuvası Şirinevler’de Başladı…

1831
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Macahel Vakfı Spor Komisyonu, geçen yıl ara verilen Futbol turnuvasını yeniden organize  ederek  turnuvanın  yapılmasına  karar vermiştir. Spor komisyonu tertip komitesi; yıllardır devam eden bir etkinliği canlandırma konusunda büyük çabalar sarf etmiştir

Turnuva; Camili, Düzenli, Efeler, Kayalar, Maral, Uğur, olmak üzere  6 takımdan oluşmaktadır. Maçların sonunda, en centilmen takım, Şampiyon, ikinci ve üçüncü takımlara kupaları verilmektedir. Gol  kralı  olacak  sporcuya  da  plaket  verilmektedir.

Camili (Macahel) kökenli insanların sportif faaliyetlerde bulunarak; centilmenlik ve dostluğun pekişmesini, sevgi ve saygı bağlarını geliştirmelerini, geleneksel kültür, örf ve adetlere sahip çıkmalarını, birbirleri ile tanışıp iletişim kurmalarını sağlamak, sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine katkıda bulunmak için düzenlenecek “Futbol Turnuvası” nın esaslarıdır.

Düzenlenen turnuvanın  amacının spor, barış, dostluk ve gerçek anlamda kaynaşma olduğunu hatırlatarak; kavganın, gürültünün olmadığı, insanların huzur bulduğu bir etkinlik olması dileklerimizle herkesi bu etkinliğe davet ediyoruz. Etkinliğin  canlı  tutulması yöremiz insanlarının ilgi duymasıyla  sağlanacaktır. Tekrar  aynı  heyecanı  yakalayabilmek  umuduyla  duyarlı hemşehrilerimizin etkinliğe  iştirak etmelerini  bekliyoruz.

Turnuva 09 Nisan 2017 pazar günü saat 14:00 da Şirinevler spor kulübünde başladı.

 

Emeği geçen herkese   teşekkür ederiz.

Macahel  Vakfı  Spor  Komitesi adına Özcan  DALKIRAN

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.