Ana Sayfa Futbol Turnuvası Macahel Vakfı Futbol Turnuvası beşinci haftanın sonunda ilk dörde kalan takımlar yarı...

Macahel Vakfı Futbol Turnuvası beşinci haftanın sonunda ilk dörde kalan takımlar yarı finale yükseldiler.

1906

Macahel Vakfı Futbol Turnuvasının beşinci haftasında 42, toplamda 167 gol atıldı. Beş haftanın ortalamasının üstünde gol atılmış oldu.

Haftanın toplu sonuçlar şu şekilde oluştu.

07 Mayıs 2017 Pazar
5 Saati TAKIM GOLLER TAKIM ADI
1 15:00 DÜZENLİ 6 – 7 UĞUR
2 16:00 MARAL 11 – 9 KAYALAR
3 17:00 EFELER 5 – 4 CAMİLİ

 

DÜZENLİ – UĞUR
Turnuvanın bu yılki en güçlü iki takımı karşı karşıya geldi. Uğur maça çok iyi başlayarak golleri sıralamaya başladı. Sonradan toparlanan Düzenli maça ortak oldu ama yenilmekten kurtulamadı. Toplam 13 golün atıldığı maçta gollerin 7 sini atan Uğur maçı ezeli rakibinin karşısında önde bitirmeyi başardı. Uğur bu galibiyetle puanını 12 ye çıkartarak averajla ligi lider tamamladı. Gol krallığında iddialı Düzenli’den Enes ERTÜRK gol sayısını 15 e çıkararak ligin en çok gol atan ikinci futbolcusu, Uğur’dan Ahmet İPEK ise 13 golle ligin en çok gol atan üçüncü futbolcusu oldu. Yarı final ve final mücadelesinde atabilecekleri gollerle iddialarını devam ettirecekler. Düzenli 6 – 7 Uğur

 

 

MARAL – KAYALAR
Haftanın ikinci maçı, yarıfinale çıkmayı garantileyen Maral ile mutlak galibiyet parolası ile çıkan turnuvanın renkli takımı Kayalar arasında oynandı. Kayalar takımı Maral takımını yenmesi ve Efeler takımının de yenilmesi durumunda yarıfinale çıkma şansı bulunmaktaydı. Yani Kayalar takımının işi çok zordu. Mücadele Maral takımının rahat bir maç çıkarması ile başladı. İlk gollerin Maral takımından gelmesi Kayaların işini zora soktu. Maçın tamamında da rahat bir oyun sergileyen Maral maçı kazanarak ligi Uğur takımının arkasında ikinci sırada tamamladı. Kayalar ise beşinci sıradaki yerini koruyarak yarıfinale çıkamadı.
Maral 11 – 9 Kayalar
EFELER – CAMİLİ
Turnuvanın 3 puanlı iki takımdan Efeler ve Camili yarıfinale yükselmek için mücadele ettiler. Maçı kazanamayan takımın elenmesi nedeniyle kritik mücadele arzu edilmeyen sertlikte geçti. Camili takımından 2, Efeler takımından 1 futbolcunun kırmızı kart gördüğü mücadele Efeler takımının zor da olsa galibiyetiyle sonuçlandı. Camili maçın son dakikalarına 4-3 önde girmesine rağmen avantajını koruyamadı ve turnuvayı 6. Sırada tamamladı. Efeler takımı maçın son dakikalarında iki gol atarak maçı 5-4 kazanarak Yarıfinale adını yazdırdı. Efeler 5 – 4 Camili

GOL KRALLIĞI
Turnuvanın beşinci haftasında 42 toplamda 167 gol atıldı. Gol krallığı yarışmasında ilk sırayı 19 golle Kayalar takımından Mahmut GÜNER, ikinci sırayı 15 golle Düzenli takımından Enes ERTÜRK, üçüncü sırayı ise 13 golle Uğur takımından Ahmet İPEK aldı. Kayalar takımının ligi beşinci sırada tamamlamadı nedeniyle gol krallığı yarışmasında Mahmut GÜNER ligi 19 golle tamamlamış oldu. Yarı finale kalan Uğur, Maral, Düzenli ve Efeler takımından 19 golü gecen futbolcu olması halinde 2017 gol kralı tacı yeni sahibini bulacak. Enes ERTÜRK ve Ahmet İPEK gol krallığında iddialarını sürdürmektedirler.

  1. Mahmut GÜNER Kayalar takımı     19 gol
  2. Enes ERTÜRK Düzenli takımı        15 gol
  3. Ahmet İpek Uğur takımı              13 gol

(Spor Komisyonu)