Ana Sayfa Futbol Turnuvası Macahel Vakfı 2017 Futbol Turnuvası heyecanlı başladı.

Macahel Vakfı 2017 Futbol Turnuvası heyecanlı başladı.

2102

Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın iki yıllık aradan sonra düzenlediği geleneksel Futbol Turnuvası 9 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Bahçelievler Şirinevler Spor kulübü tesislerinde önceden belirlenen kura ve fikstüre göre 6 köy takımın katılımı ile başladı. Turnuvaya; Camili, Efeler, Kayalar, Düzenli, Maral ve Uğur takımları katıldı. Bu yıl için yaş ve köy sınırlaması getirilmedi.

Turnuva amacı; Macahel kökenli insanları bir araya getirerek birbirleri ile tanışıp iletişim kurmaları, sevgi ve saygı bağlarının geliştirilmesi, örf ve adetlere sahip çıkmaları, dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesidir. Şehir hayatının getirdiği karmaşa ve stresten kurtulup eş dost ve akrabaları ile iyi bir vakit geçirerek sosyal faaliyette bulunmalarına vesile olmaktır.

Turnuva, lig usulü tek devre şekliden 5 hafta oynanıp, ilk dörde giren takımlar yarı final oynamaya hak kazanacaktır. Yarıfinale kalan takımlardan 1 inci ile 4 üncü, 2 inci ile 3 üncü takımlar eşleşecektir. Yarıfinalde galip gelen takımlar final, yenilen takımlar ise 3.üncülük maçı oynamaya hak kazanıyor. Finalde galip gelen Şampiyon, yenilen ise turnuvayı ikincisi olarak tamamlamaktadır. Turnuvaya katılan 6 takımın Fair Play çerçevesinde centilmence oynayıp köylerini temsil etmeleri ve turnuvayı tamamlamaları, arzuladığımız en önemli neticedir.

Birinci Hafta Maçları 9.Nisan.2017 Pazar günü tamamlandı.

Geniş katılımın olduğu turnuvada göze hoş gelen kareler oluşturdu. Turnuvaya katılan takımların hırslı oldukları kadar centilmenlik ruhunu sahaya yansıtmaları takdire değerdi.  Zevkli, çekişmeli ve bir o kadar da centilmence gecen mücadelelerinden dolayı futbolcularımızı tebrik ediyoruz. Hemşerilerimizin turnuva vesilesiyle bir araya gelerek hasret ve özlem giderdikleri görüntüsü organizasyonu memnun etti.

Dışarıdan veya içeriden, maddi veya manevi her türlü desteği esirgemeyen, davetimize iştirak ederek bizleri onurlandıran saygıdeğer hemşehrilerimize en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Toplam 31 golün atıldığı ilk haftanın sonunda toplu sonuçlar;

DÜZENLİ  10 – 2 CAMİLİ
UĞUR         2 – 4 MARAL
KAYALAR   7 – 6 EFELER

DÜZENLİ 10 – 2 CAMİLİ 

Turnuvanın güçlü takımı Düzenli’nin rakibi Camili idi. Bol gollü geçen müsabakada Düzenli Camili karşısında hiç zorlanmadı. Turnuvanın ilk 3 puanını 10 – 2 yendiği Camili Karşısında aldı.

UĞUR 2 – 4 MARAL

Maral takımı Uğur takımına geçit vermedi. Çekişmeli geçen maçı Maral takımı Uğur takımı karşısında maçı 4-2 tamamlayarak 3 puanla tamamladı. Uğur takımının eski gücünde olmadığı gözlendi.

KAYALAR 7 – 6 EFELER 

Haftanın sürprizi turnuvanın güçlü takımlarından Efeler takımı, Kayalar karşısında aldığı mağlubiyetle yaşandı. Kayalar’ın Efeler’den transfer ettiği Mahmut Güner’in mükemmel sutları ile 5 gol attığı maçı Kayalar Efeler karşısında 7-6 kazandı. Çekişmeli geçen maça ilgi çok yüksekti. Kayalar takımı bu çıkışıyla turnuvada iddialı olduğunu ispat etti.