Ana Sayfa Güncel Haberler MACAHEL VAKFI YENİ MERKEZİNE KAVUŞUYOR !

MACAHEL VAKFI YENİ MERKEZİNE KAVUŞUYOR !

37
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vakfımızın değerli kurucuları ile birlikte kuruluş dönemindeki hayırsever Macahelliler, Vakfımızın mevcut lokasyonunun Vakfa kazandırılması için büyük özveri göstermişler ve kendi lokaline sahip olan Vakfımız, diğer bir çok vakıf ve dernekten ayrışarak kendi yerinde hizmetlerini yapabilme imkanını bulabilmiştir.  Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar sorumluluk almış yöneticilerimizin çalışmaları ile artan faaliyetleri ve hemşehrilerimizin artan ilgisi, Vakfımızı hem Macahel ve ülkemiz kapsamında, hem de Yurtdışında çok güzel yerlere taşımıştır. Mevcut Vakıf lokalimiz,bir çok defa yenileme, tadilat ve iyileştirmelerle son haline gelmiştir.

Ancak, çok uzun zamandır Mütevelli Heyetimiz ve tüm yöneticilerimiz tarafından, Vakfımızın mevcut yerinden daha iyi konumda, Vakıf faaliyetlerinin çok daha yoğun ve etkin bir şekilde yapılabileceği,  Vakfımızı daha güzel temsil edebilecek şekilde, Vakfımıza düzenli gelirler sağlayabilecek  yeni bir binaya kavuşması amacıyla çalışmalar yapılmış, yeni bir mülk alınması yönünde hedef konmuş, Yönetim kurullarına görev verilmiştir.

Yeni yönetimimiz de bu hedefe uygun olarak yaptığı yoğun araştırma çalışmaları sonucunda Vakfımız için yeni bir lokasyon belirleyerek Bahçelievler Siyavuşpaşa Mah Namık Kemal Cad. No 23 Adresindeki toplam 360m alana sahip  Asma katlı dükkanın satın alınması konusunda Mütevelli heyeti ile ilk değerlendirme toplantısını yapmış ve heyetin onayına sunmuştur.   Bursiyer öğrencilerimizden olan Mimar Semra KAHYA’nın hazırladığı örnek proje görseli (http://www.macahel.org.tr/MVYB.mp4 ) ile yeni lokasyonun kullanım şekli ve imkanları ifade edilerek Mütevelli Heyetimiz ve diğer ve hayırseverlerimizin bilgisine sunulmuştur.

Örnek proje sunumundan da görülebileceği gibi, Vakıf yeni lokasyonunda daha modern ve kullanışlı bir alana, çok geniş ve çok amaçlı etkinlik alanına, eğitim salonlarına sahip olacak, oluşturulacak sergi alanlarında Vakfımıza ve üreticilerimize gelir sağlayabilecek ürünlerin satışı yapılabilecektir. Tüm gençlerimiz Vakıf merkezimizde rahatlıkta toplanabilecek, güvenli bir ortamda kültürel ve sosyal faaliyetler yapabileceklerdir.

Yeni Vakıf merkezimiz, E5 ve Şirinevler meydana çok daha yakın olması itibariyle ulaşım olarak çok iyi bir konumdadır. Çevredeki açık ve kapalı otoparklara çok yakın mesafededir. İki katlı olmasından dolayı yönetim ve eğitim faaliyetleri ayrı bir katta, etkinlik alanlarından bağımsız bir şekilde yürütülebilecektir.

Geçen hafta, Mülk alımı çalışmasında yönetim kurulu, mütevelli heyeti ve bağışçılarımızın çok önemli ve çok değerli katkıları ile son aşamaya girildi.

16 Eylül Perşembe akşamı Vakıf merkezinde yapılan değerlendirme toplantısında, mülk alımı ile ilgili teknik çalışmalarda  gelinen aşama ve finansal durum hakkında katılımcılara bilgi verildi. Sürecin devamı ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Daha önceki toplantıda talep edilen bina statik raporları ile ilgili çalışmaların yapıldığı ve binanın sağlamlığı konusunda sorun olmadığı bilgisi verildi.

Mülk alımı amacıyla yapılan bağış ve taahhütlerle oluşan kaynakla birlikte mevcut finansal durum aktarıldı. Mülk alımı için gereken meblağın büyük oranda temin edilmiş olduğu, görüşülen mütevelli üyeleri ve diğer bağışçılar dan kalan kısım ile ilgili desteklerin beklendiği bilgisi verildi.

Son haftada eksik kalacak miktar olursa emanet – borç verme şeklinde ek kaynak tedarik edilebileceği ifade edildi.

Toplantı sonrasında, mal sahibi ile satış süreci koşullarını belirleyen protokol imzalanarak 35.000 TL tutarında peşinat ödemesi yapıldı.

30 Eylül e kadar mülk alımının tamamlanması hedeflenmektedir.

Vakfımıza bu mülk alımı sürecinde destek vermek isteyen tüm hemşehrilerimizi ve hayırseverleri mülk hesabımızda biriken fona bağışları ile katkı yapmaya davet ediyoruz. Bağışlarınızı HALKBANK TR79 0001 2009 8570 0044 0000 02 IBAN nolu Mülk Alım Fonu hesabına havale/EFT yaparak veya kredi kartı / Mail Order ile yapabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.