Ana Sayfa Güncel Haberler MACAHEL’DE GELENEKSEL İFTAR

MACAHEL’DE GELENEKSEL İFTAR

1419

Geleneksel olarak düzenlenen Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İftarı Camili ’de 13 Haziran 2018 Çarşamba günü yapıldı. Macahel Vakfı’nı temsilen iftara Başkan Yardımcısı Bahattin SARI, Yönetim Kurulu üyesi Durali SARI ve Yüksel ORHAN katıldı. İftara Macahelli hemşerilerimizin yanında, Artvin’den de yoğun bir katılım olduğu görüldü.

Macahel İftarı Sponsorluğunu Kayalar köyünden İş adamı Levin Kuyumculuğun sahibi Sayın İsrafil GÜNER yaptı. İftara Borçka kaymakamı Sayın Hasan MEŞELİ, Ak Parti Artvin Milletvekili adayı Sayın Ertunç Erkan BALTA, Ak parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü ERTÜRK, Artvin İl Kültür Turizminden misafirler, Macahel Vakfı önceki başkanlarından Sayın Mehmet CESUR ve daha birçok misafir katıldı.

13

İftar sonrasında Macahel Vakfı Başkan Yardımcısı Bahattin SARI Kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Bahattin SARI konuşmasında; Vakfımızın faaliyetlerinden bahsederken özellikle burs faaliyetlerinden bilgi vererek bu tarz iftar organizasyonların ve diğer birçok faaliyetlerin de gerek İstanbul da gerekse Macahel de devam edeceğini vurguladı. Ayrıca İstanbul’daki vakıf yöneticilerinden ve İstanbul’da yaşayan Macahellilerin de selamlarını getirdiğini belirti. Daha sonra Ak parti Artvin Milletvekili adayı Sayın Ertunç Erkan BALTA son olarak Macahel’i selamlama konuşması yaptı. Konuşmalardan sonra milletvekili adayı, muhtarlar ve tüm Macahel halkının katılımıyla sohbet ortamında Macahel’in sorunları konusunda karşılıklı görüşler beyan edildi. Teravi namazından sonra Macahel Vakfı adına Başkan Yardımcısı Bahattin SARI Moderatörlüğünde Macahel festivali, Saf Kafkas arı gen merkezi, Macahel’de HES konulu toplantıya geçildi. Toplantıda bu üç gündem tartışmaya açıldı. Festival öncesi hazırlıklar, eksiklikler ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Arıcılık gen merkezi ile ilgili kişi ve kurumlardan görüşler alındı. HES konusunda mevcut durum geçmişte yapılanlar ve yapılması gerekenler tartışıldı. Karşılıklı fikir görüş beyanları sonucunda toplantı sona erdi.