Ana Sayfa Faaliyet Raporları 2016 YILI FAALİYET RAPORU

2016 YILI FAALİYET RAPORU

2016 YILI FAALİYET RAPORU

 Sayın Mütevelli Heyeti Üyeleri ve kıymetli misafirler,
 Vakfımızın 2016 yılında aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 

 1. Artvin STK’ların organize ettiği 7 Mart etkinliğine stant açılarak katılım sağlandı.
 2. Vakfımızın eğitim anlamında en önemli faaliyeti olan bursların 2015-2016 eğitim-öğretim yılı burs ödemeleri tamamlandı. Kısıtlı bütçe imkânlarına rağmen, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için 38 öğrenciye burs, 3 öğrenciye eğitim yardımı yapma kararı alınarak iki aylık ödemeleri de yapıldı.
 3. 2016 Mayıs ayında vakıf hanımlar komisyonunun organize ettiği geleneksel kermes etkinliği Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde gerçekleştirildi.
 4. İstanbul’daki Macahelli esnafla kahvaltılı Program düzenlendi. Bu kapsamda 14 esnaf ziyaret edilerek esnaflarımızın sorunları,vakfa bakışları, öneri ve düşüncelerini dinleyerek vakfın gelecekte daha iyi bir yere ve konuma gelmesikonusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
 5. Vakfın kurumsal yapısına yakışır yeni bir gayrimenkul kazandırmak için vakıf merkezinde toplantılar yapılarak görüşmeler ve taahhütler alındı. Gayrimenkul edindirme fonu oluşturularak toplanan paralar bankada ayrı bir hesapta bloke edildi. Bu konuda çalışmalar halen devam etmekte olup yeni dönemde de çalışmaların sürekliliği esastır.
 6. Bu yıl yine Ziyaretler çerçevesinde vakıf yönetim ve danışma kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle Bursa’daki Macahellilerle kahvaltılı toplantı yapıldı. Vakıf faaliyetleri ve Macahel gündemli sohbetler yapıldı, görüş alışverişinde bulunuldu.
 7. Ramazan ayı dolayısıyla İstanbul ve Macahel’deki ihtiyaçlı ailelere üyelerimizin ve sponsorlarımızın desteğiyle İstanbul’da 63 adet, Macahel’de. 52 adet ramazan kumanyası dağıtıldı.
 8. Ramazan ayında Macahel’deki köylerde bazı hayırseverlerin sponsorluğunda ayrı ayrı iftar programları düzenlendi. İftar programlarında Macahel’in sorunları, çözüm önerileri ve vakıftan beklentileri konularında fikir alışverişi yapıldı.
 9. Borçka’da Macahel kökenli STK ve muhtarlarla Macahel’in sorunları ve çözümleri konulu toplantı yapıldı.
 10. Yine aynı gündemle ve aynı katılımla Artvin’de Valimiz Sn. Kemal Cirit ziyaret edildi. Macahel’e bakışı, sorunlara hakim olması ve kalıcı çözüm önerileri sunması toplantısının başarılı olmasını sağladı.
 11. Macahelli genç sanatçımız İsrafil KÖSE’nin vefatı sebebiyle, Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde anma programı düzenlendi.
 12. 2016 yılında karar amaçlı 12 Yönetim Kurulu toplantısı, 3 adet Danışma kurulu toplantısı yapıldı.
 13. Cumhurbaşkanı Külliyesi Beştepe Millet Kongre Merkezinde düzenlenen “Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri”  konulu ödül törenine katıldık. Bu törende Macahel Yaşlılar Korosu’na ödülleri, Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan Sayın Binalı YILDIRIM ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından verildi.
 14. Saf Kafkas Arı ve Bal Festivali, ülkemizde yaşanan terör olayları sebebiyle 2016 yılında yapılamadı. 22.01.2017

  Yönetim Kurulu