Ana Sayfa Genel Haber Arşivi Macahel Vakfı Yönetim Kurulu 2015 yılının ilk Danışma Kurulu toplantısını yaptı…

Macahel Vakfı Yönetim Kurulu 2015 yılının ilk Danışma Kurulu toplantısını yaptı…

1851

Macahel Vakfı’nın Ocak 2015’te göreve getirilen yeni Yönetim Kurulu, 2015 yılının ilk Danışma Kurulu toplantısını 01.03.2015 Pazar günü saat 10:00’da düzenledi.

Kahvatılı olarak organize edilen toplantıya,  beklenen sayıda üye iştirak etti. Katılımcılar, geniş bir menü ile hazırlanmış açık büfeden kahvaltılarını sohbet ortamında yaptılar.

Vakıf Başkanı Dr. Veysel YILMAZ, toplantıya iştirak eden katılımcılara teşekkür ettikten sonra Yönetim Kurulunun 2015 yılı Ocak ve Şubat faaliyet program hedefleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Hazırlığı önemli ölçüde tamamlanmış olan Macahel Dergisinin yeni sayısının Mart ayında yayınlanacağı ve DOKA’nı Japon yetkililerle Macahel’e ilişkin projelerle ilgili yapılan toplantı bilgisinin altını çizdi.

Danışma Kurulu toplantılarının 3 ayda bir yapılmasının planlandığı ve bu toplantılarda Vakfın faaliyetlerinin ve güncel gündemlerin değerlendirileceği bilgisi verildi.

Daha sonra, toplantının ana gündemine geçildi. Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım tarafından Vakıf için alınması hedeflenen ofis katı hakkında bilgi verildi.

Yaşar Bey’in sunumunun ardından katılımcıların görüşleri alındı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, 5 kişilik bir Gayrimenkul Komisyonu kurulması ve bu komisyonun yapacağı çalışmalar ile 3 aylık bir zaman zarfında yeni bir gayrimenkul temini için gerekli bütçeyi tedarik edecek çalışmaları organize etmesi fikri benimsendi. Komisyon üyeleri belirlenerek ilk toplantısını da bu görüşmenin ardından yaptılar.

Bu sunumların ardından Danışma Kurulu üyeleri çeşitli konularda görüş ve önerilerini sundular. İfade edilen en önemli konu başlıkları aşağıdaki gibi oldu;

  • Macahel’deki yatılı bölge okulunun öğrenci sayısının azalması durumu,
  • Düzenli’nin üstündeki kaynak suyun etrafında bir dinlenme – mesire alanının oluşturulması
  • Macahel’deki yatılı okulda kullanılan kömürün çevre kirliliği etkisi ifade edildi.
  • İstanbul’da yaşayan Macahelli hemşehrilerimizin maddi sıkıntılarına destek verilmesi, konularında Danışma

Macahel Vakfı olarak değerli katılımcılara teşekkür ediyoruz.