Ana Sayfa Güncel Haberler MACAHEL VAKFI PİKNİĞİ

MACAHEL VAKFI PİKNİĞİ

1299

Birkaç senedir ara verilmiş olan Macahel Vakfı pikniğini bu sene 30 Haziran 2019 Pazar günü Sarıyer Çatalmeşe Piknik Alanı C Bölgesinde yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde hafif yağmur ile güne başlarken, alana gelindiğinde yağmurun tamamen durması katılımcıları ve organizasyon ekibini mutlu etti. Piknik alanının sabahın erken saatlerinde dolmaya başlaması heyecan ve coşkuyu arttırdı.

Piknik alanına küçük çocukların eğlenmesi için Şişme Sorvivor Oyun Parkı ve kaydırak alanları kuruldu. Oyun parkı çocukların çok büyük teveccühü ile karşılandı. Akşama kadar oyun parkı hiç boş kalmadan doldu taştı.

Macahel Vakfı Yönetim Kurulu tarafından piknik etkinliğine katılanlara teşekkür edildi. İlerleyen saatlerde her yaştan katılımın sağlandığı, geçmişten günümüze gelen geleneksel;  halat çekme, yumurta, çuval yarışları yapıldı. Sunuculuğunu Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özbaş’ın yaptığı organizasyonda, kazananlara çeşitli hediyeler verildi.

Burs verilen öğrencilere destek için ayrıca bilet satışı ve çekilişleri yapıldı. Çekilişte hediye kazananların hediyelerine; MK Turizm Murat KAYA; yurt içi uçak biletleri, Fenerbahçe forması ve aksesuarlarına, Levin Kuyumculuk İsrafil GÜNER, 25. yıl gümüş özel tasarım Macahel kolyelerine, Dolu Oyuncak, Akülü araba ve çeşitli oyuncaklara sponsor oldular.

Sponsorlar tarafından karşılanan hediyeler, çekiş sonucunda sahiplerine verildi. Dolu oyuncağın hediyesi olan Akülü araba, iş adamlarının katkısıyla bedeli karşılanarak, çekilişi kazanan talihli Egemen Güner oldu.

Pikniğe İSARF Başkanı Kenan Satır ve Eşi, Beylikdüzü Artvinliler Dernek Başkanı Erkan Gök ve ailesi, Dutlu ve Sebzeli Köyleri Dernek Başkanı Ensar Şimşek, ENGÜÇDER Başkanı Vahap Koçak, Emekli Eğitmen Nadir Ataman, Macahelli iş adamları ve Macahelliler ile Macahel dostları katıldı. Tüm katılanlara Macahel Vakfı Yönetim Kurulu tarafından yürekten teşekkür edildi.

Mangallar yakıldı, yemekler yendi, misafirlere ikramlar yapıldı, çaylar içildi, sohbetler edildi ve sıra coşmaya geldi. Yöresel halk oyunları oynandı, coşkulu saatler yaşandı. Katılımcılar piknik alanından geç saatlere kadar ayrılmak istemedi. Organizasyona emeği geçen herkese teşekkür eden Macahelliler, en kısa zamanda daha güzel etkinliklerde buluşmak dileğinde bulundular.