Ana Sayfa Güncel Haberler ARTVİN’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlandı.

ARTVİN’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlandı.

749

İstanbul Dernekler Federasyonu İSARF ve Artvinli STK ların birlikte organize ettiği Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü 6 Mart Çarşamba günü Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Bale salonunda yapıldı.

Kurtuluş gecesi Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılışa İSARF Federasyon başkanı Kenan Satır günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaparak misafirlere hoş geldin dedi. Artvin’in yöresel sanatçılarının sahne aldığı gecede, Gebze Artvinliler Derneği Folklor ekibi de mükemmel bir gösteri sunarak gönüllerde taht kurdu. Geceye gelen Artvinli konuklara Artvin Döneri ve Bişi ikram edilirken, Macahal Vakfının açtığı Artvin’in yöresel el sanatları sergisi ise oldukça ilgi gördü.

10 MART ARTVİN TANITIM

10 Mart pazar akşamı ARTVİN ‘in Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü etkinliği Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonu’nda coşkuyla kutlandı. ARDEF ve KARDEF ile Artvinli STK ların tarafından düzenlenen Geceye, STK lar dan sorumlu Cumhurbaşkanı Baş danışmanı İsrafil Kışla da katıldı. Çeşitli sivil kuruluş Vakıf Federasyon ve Dernek Başkanlarının da katıldığı gecede Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra, Mehteran takımıyla giriş yapıldı.

Açılış ve protokol konuşmalarından sonra Beykoz Artvinliler Derneği Artvin Halk oyunları ekibi sahne aldı. Gecede yöresel sanatçılar geçidinden sonra sahneye KOLİVA grubu çıktı. KOLİVA grubunun sahnede engelli vatandaşlarla şarkı söylemesi duygulu anlar yaşattı. Gençlerin coşkulu alkışları içinde gece sona erdi.

Macahel Vakfı’nın koleksiyonu sergilediği gece, katılımcıların ilgisini çekti